skip to content

Lietajúce hviezdy v roku 2016

Čínsky solárny kalendár, bežne známy ako farmársky kalendár alebo kalendára Hsia, je fascinujúcim spôsobom presný systém, ktorý zaznamenáva plynutie času. Pre potreby feng šuej a čínskej astrológie BaZi sa používa práve tento kalendár. Podľa neho začne 4. februára 2016 rok Ohnivej Opice. Čínsky Nový rok sa oslavuje podľa lunárneho kalendára 8.2.2016, ten sa ale používa na iné účely.

Pozrieme sa na prejav Lietajúcich hviezd v interiéry v jednotlivých sektoroch. Sektory v domácich alebo pracovných priestoroch ošetrujeme odporučenými nápravnými prostriedkami v prípade, že tam máme vchod, pracovňu, spálňu, obývačku, kuchyňu alebo inú miestnosť, v ktorej sa dlhšie (niekoľko hodín) zdržiavame.

Jednotlivé sektory je potrebné určiť v pôdoryse priestoru (dom, byt, firemné priestory, ...). Pre základné použitie bude  stačiť zameranie svetových strán kompasom a odvodenie jednotlivých sektorov od nich.

 

Centrum – čierna 2

V tomto roku prevzala žezlo v centrálnom paláci čierna 2. Ak by bola nesprávne aktivovaná (centrum je energeticky poškodené), môže spôsobiť problémy týkajúce sa zdravia, najmä žalúdka, tráviace ťažkosti. Ak je centrum v poriadku, budú jej neblahé vplyvy transformované na pozitívne.

Ošetrenie:elementom KOVU vo forme napr. kovovej vázy, ťažšej kovovej misy alebo inej kovovej ozdoby

 

JV - biela 1

Je jednou z priaznivých bielych hviezd a bude tu podporený harmonický vzťah medzi súrodencami. Je to plodné, silné spojenie jinového dreva a jangovej vody. Milostné vzťahy budú pekné, ale pozor na škandály a komunikáciu vo vzťahoch. Po zdravotnej stránke to môže vyvolať dýchacie problémy. V práci bude podpora a iné výhody pre zamestnancov. Do popredia sa môže dostať akademický výskum a jeho úspech, rovnako aj prospech z literárnej činnosti. Študentom bude tento priestor nápomocný pri skúškach.

Ošetrenie: nie je potrebné, príp. môžeme pridať peknú zelenú rastlinu

 

J- biela 6

Kovová šestka predstavujúca autoritu, muža a silu ako takú, sa nebude cítiť dobre na horúcom juhu. Mohli by sa tu prejaviť nielen hádky starších osôb, bolesti hlavy, oslabenie pľúc, ale aj problémy so srdcom. Na druhej strane financiám by sa mohlo dariť.

Ošetrenie: Pridáme element ZEME vo forme keramických alebo porcelánových váz, kvetináčov alebo použijeme kamene, príp. minerály

 

JZ - biela 8

Prominentná biela hviezda tejto dvadsaťročnej periódy  s číslom 8 nesie so sebou prosperitu a bohatstvo. Na juhozápade tvorí s dvojkou peknú kombináciu jinovej a jangovej zeme. Posilňuje harmonické vzťahy medzi matkou a synmi. Dobrá pre majetok, nehnuteľnosti a financie, hlavne pasívne príjmy.

Ošetrenie: nie je potrebné

 

Z - zelená 4

Drevená štvorka v kovovom sektore nebude mať šancu prejaviť svoje literárne nadanie ak ju nepodporíme. Možnú nepriaznivú situáciu pre tehotné ženy, právne problémy, frustráciu, ako aj problémy s dýchaním zmiernime alebo aj odstránime dostatočným nápravným prostriedkom.

Ošetrenie: Pridáme element VODY v podobe malého akvária alebo peknej nádoby s vodou

 

SZ – jadeitová 3

Jej hlavné atribúty sú nielen nové impulzy, zmena, kreativita a objavy, ale aj dynamika, odvaha a ambície. Sila jej jangového potenciálu tlačí, čo  môže pomôcť  uzavrieť staré veci a naštartovať nové plány, dodáva rozhodnosť a vytrvalosť. Ako inak, má aj svoje negatíva, takže si treba dať pozor na hystériu, hádky, konflikty a pri tom rýchlom pohybe aj na zranenia nôh. V tomto paláci by mohla byť zodpovedná aj za bláznivé a nezodpovedné správanie otca alebo najstaršieho muža v domácnosti, v práci šéfa.

Ošetrenie: Pridáme element OHEŇ, zapaľujeme tu často sviečku alebo aspoň použijeme predmety farby ohňa: červenú, jasnú oranžovú

 

S - červená 7

Kovová sedmička s vodou na severe celkom dobre spolupracuje, môže priniesť vyvážený vzťah medzi súrodencami v páre syn a dcéra alebo ho utužiť. Obchodu sa bude dariť aj vďaka lepším komunikačným schopnostiam. Niekoho táto energia odvedie preč z domova v zmysle štúdií, cestovania alebo práce v zahraničí. Pozor si dajme na možné uhryznutia zvieratami. V každom aktívnom sektore však môže priniesť nešťastia a zranenia, najmä strednému synovi alebo mužovi v strednom veku.

Ošetrenie: Pridáme element VODY v pokojnej forme, napr. voda v miske, môže byť aj nasýtený soľný roztok

 

SV - žltá 5

Žltú päťku by sme najradšej nechceli v žiadnom sektore, ale je tu, spolu s ostatnými. Ťažké choroby a finančné straty by mohla mať na svedomí práve táto energia. Ak je spálňa detí v tomto sektore, treba ich umiestniť pre tento rok radšej  niekde inde, najmä chlapcov.

Ošetrenie: Pridáme element KOVU vo forme napr. kovovej vázy, ťažšej kovovej misy alebo inej kovovej ozdoby

 

V – purpurová 9

Priaznivá ohnivá deviatka bude na drevenom východe prosperovať. Vo vzťahoch napomôže intuícii a bystrosti. Použitím tzv. šiesteho zmyslu vieme využiť príležitosti k zabezpečeniu financií a dobre ich spravovať.  Inteligencia tu bude ako doma. Ak bude tento sektor v produktívnych domácnostiach dobre využitý, prinesie aj narodenie inteligentného chlapca. Pozor však na oheň, ak tu máte krb alebo šporák, aby ho nebolo až príliš.

Ošetrenie: nie je potrebné