skip to content

Princípy Feng Šuej

Koncept energie čchi, jin a jang, päť prvkov a osem smerov ozrejmujú ako sa dá správnym usporiadaním svojho prostredia (okolie, záhrada, dom, byt, kancelária) zmeniť svoj život a nastoliť v ňom harmóniu, s ktorou ruka v ruke prichádza šťastie, zdravie a láska. 

Energia Čchi

Čchi sa nachádza vo všetkom čo si len viete predstaviť: v planétach, ľuďoch, zvieratách, rastlinách, horninách, budovách, vo všetkých predmetoch či už prírodných alebo umelo vytvorených. Základom Feng Šuej je prúdenie energie medzi jednotlivými objektami (či už živými alebo neživými), jej poznanie a ovplyvnenie tak, aby prinášala harmóniu, zdravie a lásku.

Jin a Jang

Všetko na svete vnímame s pohľadu dvoch charakterov: buď je to pasívne (jin) alebo aktívne (jang). Teória jin a jang poskytuje komplexný pohľad na svet a jeho vplyv na nás.

Slnko Jang

Najprepracovanejší princíp jin a jang je teória piatich elementov. Vo Feng Šuej (Feng Shui) sa spájajú s určitými tvarmi, farbami a materiálmi a vďaka nim vieme 5 elementov vniesť do záhrady, konštrukcie domu a do interiéru.

Princíp ôsmich smerov, nazývaný pakua či ba gua, posúva jin a jang a päť elementov o krok ďalej. Definuje osem rôznych druhov energie čchi, ktoré sa spájajú so svetovými stranami.

Mesiac - Jin