skip to content

Druhý Medzinárodný kongres Čínskej metafyziky

SÚZA - Správa účelových zariadení, Drotárska cesta

4. - 6.12.2015

Idea kongresu vznikla z vízie a vnútornej inšpirácie. Naším zámerom je vytvoriť spoločný priestor pre vzájomné stretnutie a zdieľanie kvalitných autentických informácií z jednotlivých oblastí čínskej metafyziky ako klasická čínska medicína, divinačné techniky, feng shui, čínska astrológia, bojové umenia, Yi Jing, ZeRi, umenie čajového obradu, kaligrafia, vnútorná alchýmia, qi gong a podobne.

Na kongrese odoznie 10 prednášok a 10 praktických workshopov počas dvoch dní, na ktorých vystúpia zaujímaví hostia zo Slovenska, Čiech aj zahraničia. Každý deň bude 5 prednášok a súčasne 5 prebiehajúcich workshopov, každý v rozsahu 75 minút. Počas kongresu budú pripravené aj sprievodné podujatia ako predaj kníh, ukážky čajových obradov, večerný koncert tradičných hudobných nástrojov a výstava kaligrafií, obrazov...

Kongres je určený pre odbornú, ale aj širšiu laickú verejnosť. Našou snahou je, aby hĺbka a odborná kvalita informácií boli zároveň zrozumiteľné a pochopiteľné pre každého, kto má chuť študovať. Viacero vystupujúcich lektorov sú zároveň obľúbenými skvelými rečníkmi so zmyslom pre humor. Na workshopoch si budete môcť sami vo vnútri zažiť svoje transformácie v uvoľnenej atmosfére plnej pohody.

Sprievodné podujatia počas kongresu:

Okrem hudobných vystúpení bude pre Vás pripravená čajovňa s ochutnávkou tradičných čínskych čajov, predaj kníh, minerálov, konopného oblečenia, vonných tyčiniek, prémiového sušeného ovocia a ďalších krásnych a užitočných vecí. Budete si môcť vyskúšať vodnú kaligrafiu na horúcom kameni, budeme spoločne vytvárať pieskovú mandalu, v oddychovej zóne bude priestor na individuálne meditácie, relaxácie alebo spoločné diskusie so zaujímavými ľuďmi a lektormi, ktorých na kongrese stretnete, môžte si pozrieť aj pripravenú výstavu kaligrafií, fotiek a obrazov.

Vstup do tejto zóny je zdarma :)

Podrobný program a vstupenky nájdete tu