skip to content

Feng Šuej: Ako si skvalitniť život a zdravie úpravou toku energií

Portál Epoch Times Slovensko urobil som mnou rozhovor o Feng šuej :). Prečítať si ho môžete tu:

https://www.epochtimes.sk/odbornicka-na-feng-suej-nesedte-chrbtom-k-oknu...

Rok Dreveného Draka - Feng šuej a BaZi workshop

Milí priatelia,

 

Dva roky sme sa nevideli na Feng šuej workshopoch. Voláte a píšete mi, že vám chýbajú a žiadate ma, aby som sa do nich znovu pustila. Tak som pre vás 2 tradičné k začiatku nového solárneho roka pripravila smiley.

 

31.1.2024     17.00 – 20.30 hod. bude workshop Rok Dreveného Draka – Feng šuej a

6.2.2024       17.00 – 20.30 hod. workshop Rok Dreveného Draka – BaZi astrológia

 

4.2.2024 o 9.37 hod. (platí pre naše územie) začne nový solárny rok a do našich príbytkov a firemných priestorov vstúpia nové ročné vplyvy. V tomto čase začnú pôsobiť aj nové astrologické vplyvy. A naviac sa začína aj nová 20-ročná perióda – 9. perióda.

Na workshopoch si o ich kvalitách povieme a dozviete sa ako ich ošetriť alebo aktivovať.

Podrobnosti o obidvoch workshopoch (obidva budú naživo v Bratislave, miesto upresním):

 

Rok Dreveného Draka 2024 z pohľadu Feng šuej

 • V akom rozložení zavítali nebeské vplyvy do našich príbytkov?
 • Kde v priestore sa usídlil tento rok Veľkovojvoda Jupiter a čo s tým?
 • Kde sa usídlila hviezda kariéry, prominentná a finančná hviezda a ako to viem využiť?
 • Ktoré z nebeských vplyvov a ako ovplyvnia moje životné oblasti: zdravie, kariéru, vzťahy, investície, deti, spoločenský život?
 • Ako sa bude mať každé Ming gua v jednotlivých palácoch?
 • Na čo sa môžeme pripraviť v roku 2024 a čo robiť, aby sme z neho vyťažili čo najviac?
 • Čo nerobiť v roku Dreveného Draka v príbytkoch, aby sme si niečo nepokazili?

 

Môžete sa tešiť na viac než 3 hodiny plné informácií.

Cena workshopu je 29,- €, ak si ho prosíte, záväzne si ho môžete objednať mailom alebo vyplnením objednávkového formulára.

 

Na workshope budeme pracovať aj prakticky, tak si pripravte pôdorys svojho bytu / domu / firemného priestoru v mierke, do ktorého si môžete kresliť a robiť poznámky,  s presným zameraním severu. Sever zamerajte kompasom, mobilnou aplikáciou kompasu v mobile alebo pomocou Google máp. Na workshope si povieme ako to urobiť. Pripravte si tiež pravítko a písacie potreby, aby ste si vo svojom pôdoryse mohli všetko vyznačiť.

 

Rok Dreveného Draka 2024 z pohľadu astrológie BaZi

 • Aké vplyvy prinesú jednotlivé znamenia zvieratníka?
 • Ktoré zo znamení zvieratníka mám v mojom grafe narodenia?
 • Ktoré z nich a ako ovplyvnia moje životné oblasti: zdravie, kariéru, vzťahy, investície, deti, spoločenský život?
 • Na čo sa môžeme pripraviť v roku 2024 a čo robiť, aby sme z neho vyťažili čo najviac?
 • Čo nerobiť v roku Dreveného Draka, aby sme si niečo nepokazili?

 

Na workshope je budete pracovať so svojim osobným astrologickým BaZi grafom narodenia, ktorý je úplný, ak je v ňom aj hodina narodenia. Preto ak ju neviete, skúste si ju zistiť. V BaZi grafe budete vidieť,  aké znamenia v ňom máte a ktorú životnú oblasť ovplyvňujú. Po prihlásení na workshop vám pošlem link, kde si svoj (svojich blízkych) BaZi graf vytvoríte.

 

Môžete sa aj na tomto stretnutí tešiť na 3,5 hodiny informácií.

Cena workshopu je 29,- €, ak si ho prosíte, záväzne si ho môžete objednať mailom alebo vyplnením objednávkového formulára.

 

Bonus č. 1:

Pre Vás, ktorí sa chcete zúčastniť obidvoch workshopov, mám výhodnejšiu cenu 50,- za obidva smiley

A bonus č. 2:

Ako účastníci workshopu máte možnosť získať kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 za výhodnejšie ceny. Ak si niektorý prosíte, zaškrtnite ho v objednávkovom formulári a prinesiem Vám ich na workshop:

 • kalendár Silové miesta Slovenska 2024 za zvýhodnenú cenu 12,40 € (pôvodne 14,90 €)
 • Diár almanach feng šuej 2024 za zvýhodnenú cenu 12,40 € (pôvodne 14,90 €)
 • kombo:kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 za zvýhodnenú cenu 22,- € (pôvodne 29,80 €)

Teším sa na Vás smiley

Kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024

Zavítajte už po 11-ty krát do zázračného sveta, kde krása prírody sa spája s hlbokou energiou a pozitívnym vplyvom na váš život. Naša kolekcia kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 vám prináša jedinečný pohľad na najzaujímavejšie lokality Slovenska, kde sa sila a energia stretávajú.

Titulná fotografia vás zavedie na malebné lúky nad Bešeňovou, kde sa vám odhalí osamotená borovica, strážiaca tajomstvá prírody svojou krásou a účinnou energiou. Tento kalendár veľkosti A4 nie je len jednoduchým záznamom dní a mesiacov, je to sprievodca k hlbšiemu vnímaniu sveta okolo nás.

Pre aktívnych jednotlivcov, ktorí sú zvedaví na tajomstvá, ktoré príroda skrýva, je tento kalendár skvostom. Ak ste fanúšikom feng šuej alebo sa zaujímate o klasickú čínsku medicínu, tento kalendár vám ponúka širokú škálu informácií. Od podporných potravín pre jednotlivé orgány cez vplyvy počasia na zdravie až po spôsoby, ako podporiť svoju pohodu a zdravie s esenciálnymi olejmi.

Chcete harmonizovať svoje prostredie a prilákať pozitívnu energiu? V kalendári nájdete pokyny pre klasické Feng šuej a metódu Lietajúcich hviezd. Nechýba ani ich vplyv v roku 2024 a spôsoby, ako dosiahnuť harmóniu vo vašom domove a živote.

Pre tých, ktorí túžia byť v súlade s rytmami vesmíru, kalendár prináša aj horoskop pre rok 2024 a špeciálne vplyvy energií každého dňa. Tieto informácie vám pomôžu vybrať správny čas pre dôležité momenty vo vašom živote, čím vám umožnia byť na správnom mieste v ten pravý čas.

A to nie je všetko! Medzi jeho stránkami nájdete recepty podľa sezóny, lunárny kalendár, okrem slovenského aj české kalendárium so sviatkami a menami a mnoho iných inšpiratívnych a duchovných citátov.

A pre tých, ktorí chcú mať túto múdrosť stále pri sebe, ponúkame aj diár a almanach feng šuej 2024 vo veľkosti A5. Tento praktický sprievodca obsahuje rovnaké bohatstvo informácií ako kalendár, a navyše vám prináša Bachové kvetové esencie na podporu vášho zdravia.

Ak si niektorý či obidva prosíte, možete si ich objednať v mojom eshope s čajmi: https://www.camellia.sk/kalendar-silove-miesta-slovenska-2024-a-diar-almanach-feng-suej-2024/.

Ak chcete kalendáre a diáre ďalej predávať, napíšte mi prosím mail.

kalendár feng šuej 2024diár feng šuej 2024

Disharmonické ročné vplyvy v roku 2023

Každý rok sa tieto vplyvy prejavujú v inom svetovom smere (astrologickom výseku, uhlovej vzdialenosti). Sú generované vládnucim znamením roka a nepriaznivý vplyv majú, len ak ich aktivujeme. Budeme pracovať s presným rozložením svetových smerov na našom pôdoryse.

 

Tai Sui

V tomto roku je generál Tai Sui (Thai Suej) – Veľkovojvoda Jupiter v sektore Zajaca, v druhej tretine východu (V2 = 82,5° – 97,5°).Jeho vplyv môžeme spustiť, ak v tomto sektore k narušíme integritu Neba a Zeme hĺbkovými výkopovými prácami a väčšími rekonštrukciami priestoru. Šťastie neprinesie, ak v tomto roku začneme rekonštruovať alebo aj stavať novú budovu s priečelím na V2. Taktiež môžeme aktivovať jeho neblahý vplyv, ak mu budeme priamo čeliť my,  teda ak sedíme natočený tvárou priamo na V2, teda priamo na rozmedzie V2 = 82,5° – 97,5°(či už pri práci alebo akejkoľvek inej dlhodobejšej činnosti). Ak máme dvere priamo v tomto výseku, snažíme sa ich čo najmenej používať. Podľa intenzity narušenia sa môžu prejaviť rôzne zdravotné problémy, neblahé finančné dopady a spustiť sa séria vážnych zranení a iných nehôd. Na zmiernenie vplyvu už prebudenej energie je vhodné použiť kovové predmety v interiéri v tomto sektore, ale hlavne v exteriéri pred vstupom do domu alebo budovy, v smere V2.

Sui Po

Zrkadlením vládnucej energie je opozitný smer druhá tretina západu (Z2 = 262,5° – 277,5°), sektor Kohúta. Táto energia nazývaná Sui Po (Suej Po) je jinovej podstaty a má slabší vplyv ako Tai Sui. Aby sme jeho vplyv neaktivovali, nesedíme chrbtom tomuto smeru. Nerobíme rekonštrukcie domu alebo  budovy, ktorej chrbát je v tomto smere, hlavne ak je obývaná, nestaviame novú budovu, ktorej chrbát by bol týmto smerom. Ak je to možné, obmedzíme hluk a používanie dverí v tomto sektore. Na zmiernenie vplyvu aktivovanej energie je vhodné použiť kovové predmety v interiéri v tomto sektore, v exteriéri v prípade vonkajších výkopových a stavebných prác v smere Z2.

San Sha

San Sha (San Ša) – tri škodlivé energie zahŕňa 3 typy škodlivých energií: Jie Sha (lúpeže, ublíženia na zdraví a peňažné straty), Zai Sha (nehody, nešťastia a choroby) a Sui sha (prekážky a ťažkosti). Tento rok pôsobia z kardinálneho západného smeru a ovplyvňujú priestor v uhlovej vzdialenosti od 232,5° (JZ3) – 307,5° (SZ1). Ich drevená energia pôsobí v sektore, ktorý patrí prirodzene kovu.  Aby sme ich nevybudili, vyhnime sa i tu zemným výkopom a rekonštrukciám. Ani naše nohy pri spaní by nemali smerovať k týmto smerom. Ak budeme pri práci alebo inýchdôležitých jednaniach sedieť tvárou k uvedeným smerom, bude to v poriadku. Zmiernenie škodlivého vplyvu kovovými predmetmi pomáha aj v týchto sektoroch.

 

Ak predsa len potrebujete začať rekonštruovať alebo stavať budovu natočenú na niektorý zo spomenutých smerov, napíšte mi apomocou časovacích techník ZeRi, Vám vyberiem špeciálny vhodný čas na začiatok prác.

 

Ďalšie informácie z feng šuej, čínskej medicíny a astrológie, časovacích techník, lunárny kalendár a mnoho užitočných rád a tipov nájdete v našom Diáry almanachu feng šuej 2023 a kalendári Silové miesta Slovenska 2023.

 

Prajem vám radostný a  úspešný rok Čierneho Zajaca 2023 smiley

Rok Vodného Zajaca 2023 - čo nám prinesie v priestore z pohľadu Feng Šuej?

Solárny kalendár, bežne známy v Číne ako farmársky kalendár alebo kalendára Hsia, je fascinujúcim spôsobom presný systém, ktorý zaznamenáva plynutie času. Pre potreby Feng Šuej a čínskej astrológie BaZi sa používa práve tento kalendár. Podľa neho začal na našom území 4. februára 2023 okolo 3:48 rok Vodného Zajaca Gui Mao  (癸卯).

Starí Číňania pripisovali vplyvu planét veľký význam, najmä 7 hviezdam Veľkého vozu a ich  dvom neviditeľným spoločníkom. Lietajúca hviezda je poetický názov pre premenlivé vplyvy tejto nebeskej čchi prejavujúce sa v priestore. Tak každý deň, mesiac, rok a dvadsaťročie  prevláda iná energo-informačná kvalita čchi v našom životnom priestore. Lietajúca hviezda Feng Šuej sa zaoberá touto kvalitou čchi, jej smerom a tokom v súvislosti s časom. Objasňuje, prečo sa v priebehu času mení naše „šťastie“. Teraz sa pozrieme, aké bude „šťastie“ tento rok v našich príbytkoch v jednotlivých sektoroch. Pôdorys svojho bytu si rozdelíme na 9 rovnakých obdĺžnikov / štvorcov (3 x 3) a podľa magnetického severu určíme severný a ostatné sektory. Tak hneď uvidíme, do ktorého priestoru nám „vletela“ ktorá hviezda. Pozrime sa aký potenciál nám prinášajú.

 

 

Centrum

Drevená zelenáhviezda 4 (Wen Qu)bude vytvárať pohyb v centrálnom paláci. Prinesie rýchle myslenie a reflexy, romantiku, viac štúdia, umeleckého prejavu, kreativity či vnímania a vytvárania krásy. Ak by bol priestor poškodený, môže sa prejaviť nepokojom, nerozhodnosťou, škandálmi, túlaním, gamblerstvom, stratami v dôsledku špekulácií či veľkého rizika. V zdravotnej oblasti môže byť vyššia chorobnosť.    V prípade potreby negatívne prejavy oslabímeelementom Kov.

Východ

Zemská energia čiernejhviezdy 2 (Ju Men) bude atakovaná drevenou energiou východu a vytvoria tak bojovú kombináciu. Tá môže priniesť hádky, konflikty, prílišnú argumentáciu, nezhody, útoky a súdne spory. Problematické môžu byť vzťahy najmä medzi matkami a synmi, svokrami a zaťmi či staršími ženami a mladšími mužmi. Z pracovného a finančného hľadiska môžu prísť zisky, ale aj straty ako následok nevhodnej komunikácie. Zdravotne sa môžu prejaviť ťažkosti so žalúdkom a pečeňou. Ženy by sa mali vyhnúť tomuto sektoru. Energie stlmíme Kovom.

Juhovýchod

Jadeitová 3 (Lu Cun)– drevená energia plná dynamiky, kreativity ale aj hádavosti a konfliktovsa spojí s drevenou energiou juhovýchodného sektora. Môžeme očakávať vzostupy a úspechy napriek prekážkam či neočakávané výhry. Viac sa prejavia ambície, dynamika, vytrvalosť, naštartuje sa mnoho nových vecí. Ale aj manipulácia, šikanovanie, klamstvá, podvody, krádeže, muži môžu byť agresívnejší voči ženám a viac sa „naháňať“ za nimi. V zdravotnej oblasti sa môžu objaviť mentálne a nervové problémy najmä u žien. Vplyv korigujeme elementom Oheň.

Juh

Prominentná hviezda tejto periódy bielazemská 8 (Zuo Fu)vstúpi do ohnivej energie juhu. Prinesie potenciál šťastných udalostí, osláv, podporu pre manželstvo a dobrý rodinný život. V pracovnej oblasti možnosti ľahšie zarobiť viac peňazí, bude viac finančného šťastia a bohatstva. Prejaviť sa môžu najmä mladší muži, ktorí majú podporu žien v strednom veku. Dôležitá je vytrvalosť, potom príde aj pomoc od vyššie postavených ľudí a šťastie na dobrých učiteľov a mentorov. Zo zdravotných záležitostí je potenciál ľahších problémov s kosťami alebo trávením. Priestor je vhodné čo najviac využívať, netreba ošetrovať.

Juhozápad

Dlhodobo priaznivá energia vodnej bielejhviezdy 1 (Tan Lang)  bude v konflikte so zemským sektorom. To sa môže prejaviť nedorozumeniami a konfliktami medzi partnermi či manželmi, ktoré môžu viesť až k rozchodom. V pracovnej oblasti môžu prísť nezhody a nedorozumenia, no aj zaujímavé príjmy na základe dobrých referencií. Zo zdravotného hľadiska je ohrozený žalúdok a tráviace orgány, u žien riziko potratu, u mužov ťažkosti s potenciou. Tehotné ženy by sa mali tomuto priestoru vyhýbať. Ošetríme elementom Kov.

Západ

Kovová energia bielej hviezdy 6 (Wu Qu)bude podporovaná kovovou energiou západu. Môže to priniesť väčšiu autoritu, dobré vodcovské schopnosti a vyššie postavenie, no aj nezhody, napätie a príliš veľa argumentov najmä u mladších žien. Priestor je vhodný pre vedúcich pracovníkov, pozor však na vyvyšovanie sa a manipuláciu druhých. Je tu tiež riziko krádeží a vlámaní. Zdravotne môžu byť ťažkosti s hrubým črevom, ústami, zubami. Priestor ošetríme elementom Voda v pasívnej forme.

Severozápad

Energia zemskejžltej 5 (Lian Zhen)– hviezdy cudnostije dlhodobo problémová, no v kovovom paláci bude čiastočne korigovaná. Aj tak môže priniesť nerozhodnosť, oslabenie autority a vodcovských schopností, finančné straty z nesprávneho vyhodnotenia situácie, ťažšie uplatnenie sa v práci najmä u mužov v strednom veku. Môže byť sklon k vyhýbaniu sa riešiť problémy a k stagnácii. Zdravie si treba posilniť, aby sa nevyskytli pľúcne ochorenia, ťažkosti v oblasti hlavy, mozgu a krku, je vyššie riziko kolapsov, zhubných ochorení - hlavne kostí. Priestor ošetríme elementom Kov.

Sever

Energia ohnivej purpurovej 9 (Fu Bi) vie s vodnou kvalitou tohto paláca vytvoriť harmonické spojenie. Môže tak priniesť podporu kooperácie a partnerstiev. Je tiež šanca získať uznanie a vyššie spoločenské či kariérne postavenie, no môžu prísť aj náhle finančné straty. Môže byť viac šťastných udalostí v rodinách a vyššia plodnosť, no aj vyššia promiskuita a útoky najmä na ženy v strednom veku. Priestor je vhodný pre verejne vystupujúcich umelcov, verejne činné osoby a diskusné miestnosti. V zdravotnej oblasti sa môžu objaviť nevoľnosti, ťažkosti so srdcom, očami a kožou, je vyššie riziko pohlavných chorôb a potratov. Pri negatívnom prejave ošetríme elementom Drevo a Kov.

Severovýchod

Tu sa usídlila červenáhviezda 7 (Po Jun), má „pokrivený“ charakter a nie nadarmo sa jej hovorí hviezda zlodejka. S palácom zeme má špeciálny vzťah a budú spolu harmonizovať. To bude mať priaznivý vplyv na finančné záležitosti, ľahšie a väčšie možnosti získať prácu, posilnené sú verbálne a komunikačné schopnosti. Podporu má aj romantika a spokojný partnerský život. Po zdravotnej stránke je tu dobrá podpora pre pevné zdravie. Ak by bolo v priestore príliš veľa kovu, môže sa vyskytnúť vypočítavosť, menšie ťažkosti s chrbtom, kosťami a trávením a riziko vlámaní a krádeží. Ošetrovať netreba, pri negatívnom prejave použijeme Vodu v pasívnej forme.

 

Energie v jednotlivých sektoroch aktivujeme svojím pobytom v nich (dlhšie ako 2 hodiny denne - spálňa, detská izbu, obývacia izba, pracovňa, kancelária, ...), preto sa odporúča tie „postihnuté“ v danom roku nepoužívať. Výnimkou je vchod, v ktorom sa aktivujú vplyvy, aj keď ho použijete len jedenkrát za deň a málokto má dva vchody, aby mohol použiť ten druhý s lepšími ročnými Lietajúcimi hviezdami. Vo väčšine bytov však nejde nepoužívať niektoré izby, v pracovných priestoroch kancelárie, výrobne a pod., vtedy  sektory ošetrujeme odporučenými nápravnými a podpornými opatreniami. Robíme to so zámerom, že harmonizujeme / podporujeme vplyvy ročných Lietajúcich hviezd, nakoľko sú v každom sektore prítomné aj dlhodobo pôsobiace Lietajúce hviezdy, ktorých energo-informačný vplyv sa „uzamkol“ v danom priestore v čase jeho postavenia. Pokiaľ chcete ošetriť aj tieto vplyvy, obráťte sa na mňa a na základe výpočtov Vám navrhnem účinné opatrenia.

Feng Šuej centrum - Feng Shui centrum

Feng Šuej

Feng šuej je starodávne čínske umenie ako žiť v harmónii so svojím prostredím. Všetko, čo nás obklopuje, je vytvorené z energie (vo feng suej túto energiu nazývame čchi), ktorá je prirodzenou súčasťou prostredia a ovplyvňuje všetko živé aj neživé. Tak ako človek ovplyvňuje životné prostredia, tak aj prostredie vplýva na človeka.
Tak prečo nevyužiť feng šuej ako metódu pre ošetrenie prostredia tak, aby ovplyvňovalo naše žitie pozitívnym smerom? Vnútorný pocit spokojnosti a šťastia je pre všetkých veľmi dôležitý.

 

Dom, byt, kancelária ale aj Vaše okolie a záhrada

Nielen priestory kde trávite najviac času, ale aj pozemok či záhrada je priestor, ktorý si zaslúži Vašu pozornosť. Nič nie je krajšie ako oáza harmónie hneď za oknom Vášho domu. Určite poznáte miesta, na ktorých sa cítite veľmi príjemne, pohodlne, panuje tam akýsi mier. A miesta, kde sa necítite dobre, ste nespokojní a nepokojní a neviete prečo. Týka sa to Vášho domova alebo firmy? Potom Vám môže pomôcť práve Feng Suej.

Poradenské a komplexné služby po celom Slovensku

Z nášho portfólia služieb spojených s Feng šuej si môžete vybrať podľa toho či sa iba chystáte kúpiť byt, dom, pozemok či prenajať kanceláriu a zaujíma Vás či daný priestor je s Vami kompatibilný. Alebo v prípade, že už vlastníte priestory, tak Vám služba Feng Šuej projektu pomôže zharmonizovať existujúce prostredie. Bližšie informácie nájdete v sekcii naše služby.